Tajemství úspěšného projektu v nepopulární lokalitě – eFi Palace hotel

DSC_0017Na začátku byla vize, kterou mnoho lidí považovalo za utopii. V roce 2012 se podařilo koupit budovu bývalé tkalcovny na ulici Bratislavské v Brně a bylo rozhodnuto vybudovat tady hotel.  Lokalita, která přes svou ideální polohu v těsné blízkosti centra v době nákupu teprve čekala na svůj rozvoj, který už dnes rychlým tempem probíhá. Město zde plánuje vytvoření pěší zóny propojené s historickým centrem Brna. V bezprostředním okolí došlo k rekonstrukci mnoha domů do jejich původní krásy. Dochází tak postupně k návratu k prvorepublikové funkci místní čtvrti coby širšího městského centra se vším co tato role obnáší.

Současnost plně potvrzuje úspěšnost předvídanou tvůrci projektu.  Dnes je obsazenost pokojů dlouhodobě na úrovni 90 – 95%, tedy vysoko nad obvyklým brněnským průměrem. Rozhodnutí vybudovat na daném místě právě hotel a dále rozšiřovat jeho kapacitu bylo riskantním, ale současně vynikajícím nápadem, které dělají z průměrných projektů ty jedinečné příležitosti k bezpečným a dlouhodobým investicím.

Po nákupu v roce 2012  byla v rekordně krátkém čase dlouho zanedbávaná budova zrekonstruována a částečně přestavěna. V září 2013 došlo k pronájmu 45 bytů. K pronájmu dalších 14 dokončených bytů dochází v průběhu listopadu 2013. Stylová restaurace nazvaná „Stará Tkalcovna“ podle původního využití budovy s industriálně laděným interiérem je otevřena 1. 11. 2013 a mimo své hlavní funkce zajišťuje podávání hotelových snídaní a zázemí pro obchodní schůzky hostů hotelu i firem sídlících v administrativní části budovy. Kapacita restaurace je 80 míst. Součástí restaurace je salónek s 24 místy, který je vybaven dataprojektorem a je možné jej využívat pro přednášky nebo různé soukromé či firemní akce. Interiér restaurace je přizpůsoben i pro pořádání hudebních vystoupení. V přízemí budovy jsou pak administrativní prostory, které byly uvedeny do provozu a pronajaty od března 2014. Parkování je zajištěno ve dvorním traktu budovy.

DSC_0078Během následující II. etapy projektu je dostavěno dvorní křídlo hlavní budovy s dalšími 29 byty a navazující budova pro wellness – fitness zařízení. Kolaudace II. etapy proběhla v únoru 2015. Součástí budovy B je kongresový sál s kapacitou 80 míst vybavený moderní audiovizuální technikou. Ojedinělou součástí areálu je venkovní bazén s přilehlým barem ve dvorní části areálu uvedený do provozu v červnu 2015.

V současné době je k dispozici 61 hotelových pokojů apartmánového typu s plně vybavenou kuchyní o rozlohách od 24 do 99 m2. Celkem to představuje 151 lůžek. V rámci hotelových služeb jsou nabízeny snídaně formou švédských stolů, polopenze a různé tematické cenově zvýhodněné balíčky. Hoteloví hosté mají možnost využívat nové otevřené wellness zařízení, kde jsou k dispozici parní a finská sauna, relaxační místnost, masáže, výživové poradenství a v nejbližší době bude uvedeno do provozu fitness centrum se špičkovým vybavením. 

DSC_0189

V letní sezóně je otevřen venkovní bar s bazénem. 

DSC_0154

Kongresové centrum ve spojení s možností ubytování a stravování pak nabízí možnost pořádání rozsáhlých vícedenních akcí.

Tajemstvím úspěchu tohoto projektu, který je stále skvělou příležitostí pro investování, tedy nejsou nejlepší podmínky, ale zkušenost, schopnost předvídat a především úsilí a důslednost při realizaci. Potvrzením jsou pak dlouhodobě dosahované výsledky v podobě již zmiňované obsazenosti na úrovni 90 – 95% a hodnocení jednoho z prestižních rezervačních portálů booking.com vynikající známkou 8,8.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuální projekty, Bratislavská, eFi Hotel, eFi Palace, Informace pro investory, Investice e-Finance, Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *